Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 257 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Pobyt we Francji, relacja.

niedziela, 30 września 2012 21:30

W dniach od 21 do 28 maja odbył się wyjazd do Francji. Było to podsumowanie projektu Comenius Sinelimite 3, w którym brali udział uczniowie oraz nauczyciele z Włoch, Rumunii, Hiszpanii oraz Polski. Z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Żaganiu w wymianie wzięły udział Pani Maria i Pani Anna Gołaszewskie oraz czworo uczniów. Przez cały tydzień (21-28.05.2012) chłopcy i dziewczęta mieli okazję wspólnie poznawać życie codzienne oraz kulturę i zwyczaje rówieśników mieszkających w Monistrol sur Loire. Zwiedzali także miejsca warte zobaczenia. Byli, między innymi, w miasteczku Le Puy-en-Velay, w dolinie dzikiej Loary oraz w Lyonie. Każdemu na pewno zapadło w pamięć spróbowanie ślimaków czy żabich udek. Dla niektórych był to pierwszy lot samolotem, a nawet wyjazd za granicę. Myślę, że każdy miło wspomina pobyt we Francji.:) 

 

 

 

/Martyna ;)


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (11) | dodaj komentarz

Wyjazd do Francji :)

piątek, 18 maja 2012 21:33


Projekt Comenius trwa od 2010 roku. Za jego realizację odpowiedzialne są  pani Maria Gołaszewska oraz pani Anna Gołaszewska. Uczestniczą w nim szkoły z 5 krajów: Rumunii, Francji, Włoch, Hiszpanii i Polski. Projekt zakończymy w 2012 roku, dlatego też pragniemy go podsumować. Polscy nauczyciele oraz uczniowie byli już na Sycylii, w Rumunii. Teraz przyszedł czas na spotkanie we Francji.

Dzięki komu jest realizowany Comenius, kto w nim uczestniczy ? To jest powyżej. Czym jest dla uczestnika? Wspaniałą przygodą, sposobem na poznanie innych ludzi, innych kultur.

            Jesteśmy Europejczykami, sklepy H&M, New Yorker, Bershka – wszyscy je znamy. Wszyscy? No tak. Martina z Włoch, Pepe z Francji, Dragos z Rumunii, czy Nuria z Hiszpanii. Czy to znaczy, że nic nas nie różni? Gdyby tak było, nie miałaby sensu ta wymiana. Wszyscy żyjemy w Europie, ale różnią nas obyczaje.  Jesteśmy mimo wszystko inni i to też jest fantastyczne. Włosi i Francuzi, okazało się, do mięs panierowanych dodają dużo soku z cytryny. Taki drobiazg. Warto było się spotkać, żeby spróbować schabowego z cytryną. Do tej pory tego cytrusa używaliśmy tylko do ryby.

            Inne korzyści? Jest ich mnóstwo. Język, język i jeszcze raz język. Możliwość bogacenia słownictwa. To jest coś, za co cenimy ten projekt. Gdzie indziej mielibyśmy okazję? Wyjeżdżamy na wakacje zagranicę, ale po francusku tak rzadko możemy  porozmawiać. No i te zabawne sytuacje, kiedy chcieliśmy powiedzieć coś, a wyszło coś zupełnie innego. Nam nie zawsze było do śmiechu. J

            Co jeszcze wynika z uczestnictwa w projekcie? Rzecz najbardziej chyba oczywista, poznanie różnych krajów Europy, innych krajobrazów, doświadczenie kąpieli w morzu w listopadzie! Poznanie urokliwych zakątków państw uczestniczących w projekcie było dla nas niezwykle przyjemnym doświadczeniem.

            Jednak to, co dla nas najważniejsze, to poznanie fantastycznych ludzi z innych krajów. Jesteśmy inni, a jednak tacy sami.

 

  RELACJA ZE SPOTKANIA WKRÓTCE :)

 

/ Martyna.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (6) | dodaj komentarz

Spotkanie w Polsce.

czwartek, 19 kwietnia 2012 20:05

Podsumowanie spotkania w Polsce - grupa polska

Podsumowanie spotkania - grupa francuska

Podsumowanie spotkania - grupa włoska

Spotkanie nauczycieli z Polski, Francji, Włoch i Rumunii.

Nasze spotkanie z burmistrzem Żagania - p. Sławomirem Kowalem

Wszyscy razem pod naszą szkołą :)

Nasi muzycy :) (od lewej : Asia, Wiktoria, Adaś i Jagoda)

Krótka prezentacja o Żaganiu przygotowana przez Adę, Olę oraz Anię.

Dziewczyny śpiewają francuską piosenkę :) ( Tereska oraz Asia)

Lekcja francuskiego z udziałem nauczycieli z Francji, Włoch i Rumuni, oraz  uczniami  Włoch i Francji.

Wycieczka do Oświęcimia.

Wycieczka do Krakowa.

martyna&ada

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (16) | dodaj komentarz

#5

poniedziałek, 12 marca 2012 16:48

W dniach od 22 do 29 marca 2012 roku odwiedzą nas uczniowie i ich nauczyciele z Francji, Sycylii i Rumunii. Spotkanie organizowane jest w ramach projektu „Comenius” trwającego od roku 2010 do 2012. Młodzież z zagranicy mieszkać będą w domach uczniów naszego gimnazjum , a nauczyciele w hotelu. Z gośćmi spotkamy się w czwartek wieczorem, a już w piątek wyjeżdżamy na trzydniową wycieczkę, podczas której zwiedzimy Ojcowski Park Narodowy, Wieliczkę, Kraków oraz Oświęcim. Podczas pobytu w Żaganiu goście z zagranicy uczestniczyć będą w lekcjach wraz ze swoimi korespondentami, spotkają się z p. Burmistrzem Sławomirem Kowalem w Urzędzie Miasta, zwiedzą bibliotekę poaugustiańską oraz Stalag. Wezmą też udział w debacie na temat „ Prawa człowieka wobec praw przyrody” organizowanej przez polskich uczniów i nauczycieli. Mamy nadzieję, że wszyscy będą się dobrze bawić.
                                                                                                                                 martyna 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (10) | dodaj komentarz

#4

wtorek, 08 listopada 2011 0:34

Drugie spotkanie wszystkich szkół, które biorą udział w projekcie odbyło się w w dniach od 5 do 12 października 2011 r. w Constancie w Rumunii. Z naszego gimnazjum pojechały dwie nauczycielki oraz 3 uczennice. Wycieczka została opłacona z funduszy Unii Europejskiej.

 

 Wyjazd pokazał nam, że Rumunii to normalni, mili ludzie, z którymi można porozmawiać, pośmiać się. Tak jak my, lubią spędzać czas w centrach handlowych, w kręgielni, czy w salonie gier. Nasi rumuńscy rówieśnicy bardzo się nami opiekowali, zabierali nas w różne ciekawe miejsca. Są oni bardzo gościnni, do dziś słyszę ich częste pytania: „Może kupić wam coś do picia?”, „Może chcecie coś zjeść?”. Dbali o nas, chcieli, byśmy czuły się tam jak najlepiej. I niech mi ktoś teraz powie, że Rumunii to żebrzący oszuści…

Morze Czarne :)

na statku w drodze do Suliny :D

Dunaj :)

le lys de l'au :)

 Rumunia to piękny kraj. Konstanta, portowe miasto nad Morzem Czarnym, zachwyca swym widokiem, ma urok włoskich miasteczek. Zastanawiają jedynie psy, wiele bezdomnych psów, które biegają po plaży.

w szkole :D

wszyscy uczniowie i nauczyciele uczestniczący w wymianie :)

Ada&Ola


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (7) | dodaj komentarz

#3

niedziela, 06 listopada 2011 15:47

W dniach 9-15 maja 2011 zorganizowaliśmy w naszym gimnazjum  Europejski Tydzień Comeniusa.

W ramach obchodów każda klasa wykonała plakat na temat wylosowanego kraju i kwiat w barwach flagi oraz przygotowała krótką prezentację danego kraju, którą przedstawiła 11 maja w czasie Eurowizji.

Poszczególne klasy dołożyły wszelkich starań, by dobrze wykonać wyznaczone zadania. Szczególnie dużo śmiechu i zabawy było podczas prezentacji krajów w czasie Eurowizji – klasy wykazały się pomysłowością i humorem. Po podsumowaniu wszystkich konkurencji wyłoniono zwycięskie klasy i przyznano nagrody.

Dzięki tym działaniom uczniowie naszej szkoły, poprzez zabawę, mogli dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o poszczególnych krajach Unii Europejskiej.

Obchody i Eurowizję przygotowała a także poprowadziła Szkolna Grupa Comenius.

Komisja konkursowa i osoby prowadzące :)

Jury w czasie pracy :-)

 

Prezentacje krajów europejskich przez poszczególne klasy:                                        

Wszyscy się świetnie bawili i czekają już na następny rok, by móc zaprezentować się przed szkolnymi kolegami.  W następnym wpisie sprawozdanie z wyjazdu do Rumuni :D

                                                                                                             Ola & Ada :D


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (10) | dodaj komentarz

# 2

niedziela, 06 listopada 2011 15:34

Pierwsze spotkanie wszystkich szkół biorących udział w projekcie odbyło się w listopadzie 2010 r. na Sycylii w Palermo. Z naszej szkoły pojechało 3 nauczycieli i 6 uczniów. Cała wyprawa została opłacona z funduszy Unii Europejskiej.

Oto kilka zdjęć i relacje osób biorących udział w tym spotkaniu.

Do Palermo polecieliśmy oczywiście samolotem.

Przed szkołą w Palermo

Na korytarzu szkolnym

W sali lekcyjnej

Boisko szkolne

Nauczyciele z Partnerskich Szkół przy pracy nad projektem

Uczniowie z Partnerskich szkół przy pracy nad projektem :)

 

Zwiedzamy Palermo i okolice :D

 :D :)

W następnym wpisie relacja z Europejskiego Tygodnia Comeniusa w naszej szkole . :)

 

                                                                                                             Ada & Olaa :D

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (6) | dodaj komentarz

# 1

środa, 07 września 2011 22:23

 

Wraz z początkiem roku szkolnego 2010/2011 Publiczne Gimnazjum nr 1 w Żaganiu rozpoczęło realizację drugiego już  projektu europejskiego Comenius, tym razem pod tytułem: „Współcześni młodzi Europejczycy wobec wyzwań ekologicznych i społecznych jutra”.

Projekt został napisany przez Panie Marię i Annę Gołaszewskie ( nauczycielki matematyki i j. francuskiego) wraz z nauczycielami z zagranicy.W projekcie wraz z nami biorą udział szkoły z Francji, Hiszpanii, Rumunii i Sycylii. Projekt jest przeznaczony dla uczniów uczących się języka francuskiego, gdyż ten właśnie język jest  językiem roboczym projektu.
Na realizację naszego projektu otrzymaliśmy pieniądze z Unii Europejskiej.Oto szkoły biorące udział w projekcie.
                           

   Lycée Polyvalent Privé Notre Dame du Château w Monistrol we Francji  

http://www.ndchateau.fr/

 

 

 

                Grup Scolar „Dimitrie Leonida” w Konstancji w Rumunii

http://www.dleonidacta.ro/

 

                  Ies de Corvera w Los Campos Corvera de Asturias
 

            

 

http://www.iescorvera.org/

 

 

        Educandato Statale Maria Adelaide w Palermo we Włoszech (Sycylia)

                                  

 

http://www.mariaadelaide.it/

 

                   Publiczne Gimnazjum nr 1 w Żaganiu w Polsce

 http://www.pg1.zagan.pl/


Serdecznie zachęcamy was do czytania i zaglądania na naszego blooga , wkrótce pojawi się nowy wpis związany z pierwszym spotkaniem wszystkich szkół biorących udział w projekcie które odbyło się na Sycylii w Palermo. Pozdrawiamy i zapraszamy do czytania.:D

                                                                                                              Ada & Ola.:-]


Podziel się
oceń
0
2

komentarze (10) | dodaj komentarz

wtorek, 23 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  4 710  

Kalendarz

« styczeń »
pn wt śr cz pt sb nd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

O moim bloogu

Comenius jest to jeden z czterech programów sektorowych Programu "Uczenie się przez całe życie" (Lifelong Learning Programme).

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 4710

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Bloog.pl

Pytamy.pl